Нанотехнології на службі інтер'єру
- Меблі
- 399
Будинки, які очищає дощ, меблі, що не бояться плям, штори, що світяться, очищають повітря килими і біла «жива» кухня – це і є сьогодні і завтра нанотехнологій.
Нанотехнології все активніше проникають у наше повсякденне життя, тонкими нитками вплітаючись у побутову електроніку, засоби зв'язку, архітектуру та навіть інтер'єри. Однак про таку інтервенцію навряд чи можна озватись негативно. Нанотехнології зараз позиціонуються як всебічно ефективний та безпечний напрямок. Крім того, останні розробки навіть у власних очах сучасної людини виглядають майже казково. Ось лише деякі з них.
Фарба з ефектом лотоса
Феномен самоочищення деяких рослин, або «ефекту лотоса», було відкрито у 70-х роках XX століття німецьким ботаніком Вільгельмом Бартлотом. У XXI столітті ця надзвичайна здатність рослин надихнула вчених на створення покриттів, здатних відштовхувати воду і при цьому не затримувати на собі забруднення: пил (або будь-який інший бруд) просто змивається дощовою водою. Американська компанія Sto Corp нещодавно випустила на ринок лінію фасадної фарби Lotusan якраз із такими фантастичними характеристиками.
Тканина, що відштовхує воду
На ринку з'явилася тканина, яка обіцяє назавжди позбавити нас ймовірності появи плям на оббивці м'яких меблів. Nano-Tex відштовхує будь-які рідини, при цьому виглядає як звичайнісінька тканина і вже використовується у виробництві спортивного одягу.
Тканина, що світиться
RadianFab – ще одна текстильна інновація із вплетеними у пряжу фотонними волокнами, які при підключенні до джерела енергії (батарейкам) починає світитися. Спочатку RadianFab призначалася виключно для створення ефектних предметів одягу. Однак зараз її виробники всерйоз замислилися над освоєнням інтер'єрного ринку.
Наношпалери
Дизайнер Сільвія Лейдекер (Sylvia Leydecker) у співпраці з компанією Degussa розробила лінію шпалер з нанокерамічним покриттям під назвою Ccflex. Наношпалери пропускають повітря, при цьому стійкі до впливу води та вогню, а також до механічних та хімічних впливів.
Пластичний стілець
Дизайнер Костянтин Грчик (Konstantin Grcic) розробив стілець Myoto Chair, у якому використовував наночастки, що підвищують його пластичність. В області спинки цей стілець підлаштовується під форму тіла, що сидить, тим самим дозволяючи розслабити спину і значно підвищуючи рівень комфорту.
Килим для чищення
Мабуть, найбажанішим нанопредметом з нашого списку може стати килим від німецького виробника Dura Tufting GmbH, який не тільки не збирає пил, але, навпаки, очищує повітря від запахів та шкідливих випарів.