Дизайн передпокою у 2022 році
- Дизайн
- 424
Передпокій – це приміщення, яке проводжає нас щоранку і зустрічає ввечері, це перший простір, який бачить кожен, хто приходить до нашого житла. Візитна картка, перша вистава, та сама «вішалка», з якої все починається
Саме тому будь-який господар квартири чи будинку бажає бачити свій передпокій зручним, практичним, функціональним, модним, виконаним у загальному стилі оформлення всього житла. Але більшість передпокоїв у російських квартирах, особливо часів радянських будівель, мають настільки скромні розміри, що викроювати доводиться не метри, а сантиметри корисного простору. Але й у невеликих утилітарних приміщеннях можна створити комфортний, естетичний та сучасний дизайн.
У більшості українських квартир передпокої мають невелику площу, часто – неправильну форму і, звичайно, не оснащені джерелом природного світла. Всі ці особливості безпосередньо диктують вибір не тільки колірної палітри оформлення, стилістичного спрямування, а й вибір оздоблювальних матеріалів та моделей меблювання для облаштування приміщення. У приватних будинках передпокої, як правило, просторіші, часто мають вікна (хоча б одне і невелике), але їх навантаження з точки зору схильності до забруднення ще вище, ніж у «квартирних». Адже всі домочадці потрапляють з вулиці (приносячи на підошві сніг, бруд та мокрий пісок, а на одязі та парасольках вологу) безпосередньо до передпокою, їм не потрібно проходити кілька сходових прольотів у під'їзді.
Якщо говорити про оформлення передпокою з погляду практичності та простоти експлуатації та догляду, то першим і невідкладним правилом є використання вологостійких матеріалів, які нескладно доглядати. Також необхідно враховувати високий ризик механічних пошкоджень, враховуючи, що передпокій приймає на себе не тільки вологу та бруд з наших підошв, а й вага великогабаритних покупок, сліди від шпильок та підборів, падіння парасольок, роликів і навіть санчат. Більшою мірою ці види пошкоджень зумовлюють вибір покриття для підлоги.
З точки зору стилістичного оформлення передпокою, можна говорити лише про одне важливе правило – вона має гармонійно вливатися у загальну картину виконання всього житла, а не протиставлятися їй. Саме передпокою під силу створити потрібний настрій, показати характер всього інтер'єру квартири чи будинку. Навіть якщо все ваше житло виконане в класичному стилі, а в передпокої для ліпнини та розкішних меблів просто немає місця, можна використовувати нейтральний (мінімалістський) тон в оформленні, додавши так звані сполучні елементи – гарне дзеркало в розкішній оправі, люстру або настінні бра з багатим декором.
Фахівці не рекомендують експериментувати зі змішуванням стилів у такому скромному за розмірами та складному з точки зору забезпечення комфорту приміщенні, як передпокій. Сучасний стиль якнайкраще підходить саме для таких приміщень. Прагнення до позбавлення всього зайвого, мінімізації декорування і піднесення особистого комфорту на чільне місце – всі ці тенденції сучасної стилістики буквально створені для передпокоїв, з їх непростим функціональним підґрунтям.